Dostoyevski’nin Budala’sında Peygamberimize hakaret

0

Rus roman yazarı. Çocukluğu sarhoş bir baba ve hasta bir anne arasında geçiren Dostoyevski yazdığı bir romanda Peygamberimize ağır hakaret ediyor.

   Peygamberimizin “miraç” hadisesini konu alıp, Peygamberimizin o güzel ismini kirli kitabın pis sayfalarının lağım akan satırları arasına alıp, Peygamberimizin sara geçirip su testisini döktüğünü zırvalıyor.

   Elbetteki bu İslam düşmanlarının ne yazdıkları bizi çok da bağlamıyor ve lakin bu soysuzlara itibar edip kitaplarını okuyan insanlar var. Ve ülkemizde de “dünya klasikleri” adıyla itibar edilir durumda. Okumayın, okutturmayın…

   Hadi adam diyelim ki kulaktan dolma bilgilerle roman yazarken böyle bir adiliğe imza atmış. Ya bilerek Peygamberimizin hadislerini, mucizelerini ve faziletlerini inkar eden PROF etikeli ilahiyatçılara ne diyeceksiniz?

   Onların da bu adamdan aşağı kalır yanı var mı acaba?

Kaynak:ihvanlar

Biravuckul.com olarak yaptığımız araştırmalara göre normalde bu kitabın orjinalinde tek bir kelimesinde bile Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in tek bir isminin bile geçmediğini farkettik. Bu hakaret resmen tercüme eden bir kişi tarafından gerçekleştirilmiş. İşte yine Türkiye’de nasıl algı oyunlarının oynandığını görmekteyiz. İhvanlar.net kardeşlerimize bu deşifrelerinden dolayı teşekkür ederiz. Rabb’imizin kendilerini muvaffak etmelerini dileriz. Bu kitabı ne okuyun nede okutun. Orjinalini okuyalım ozaman diyenlere ise cevabımız : Okumanız gereken Kuran-ı Kerim Hazretleri ve Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in hayatı, o güzel Sahabelerin hayatları ve ilim deryaları varken neden vakit kaybediyorsunuz..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *